Lincomplex prehransko dopolnilo

Lincomplex prehransko dopolnilo

LINCOMPLEX je prehransko dopolnilo z inovativno sestavo, ki vsebuje mlečnokislinske bakterije Lactobacillus rhamnosus GG (LR GG) ter skrbno izbrane vitamine B in mineral cink. Prehransko dopolnilo LinComplex je plod slovenskega znanja in izkušenj Lekovih strokovnjakov.

Vsebuje mineral cink in vitamine B1 (tiamin), B2 (riboflavin) in B6, ki so pomembni za dobro počutje in delovanje našega telesa. Njihova količina se v našem telesu lahko zmanjša, če imamo pomanjkljivo prehrano, smo preobremenjeni ali če pride do velikih izgub teh mikrohranil zaradi drugih vzrokov, kot je v primeru driske.

Lactobacillus rhamnosus GG se v prehrani in prehranskih dopolnilih široko uporablja v svetu od leta 1990 in ima status GRAS (angl. generally- recognised-as-safe, splošno priznano kot varno). Ta sev je najbolje raziskan na svetu, njegova uporaba je podprta s  študijami, v katerih so dokazali varnost uporabe.

V rod Lactobacillus spadajo bakterije, ki so poleg drugih bakterij naravno prisotne v človeški črevesni mikrobioti (starejši izraz je črevesna mikroflora).

Vitamin B2 (riboflavin) ima vlogo pri ohranjanju zdravih sluznic. Največja sluznica v telesu je črevesna sluznica.

Vitamina B2 (riboflavin) in B6 prispevata k zmanjševanju utrujenosti in izčrpanosti.

Cink ima vlogo pri delovanju imunskega sistema, zato lahko njegovo pomanjkanje v telesu vpliva na imunsko odpornost. Znan je tudi kot učinkovit antioksidant, kar pomeni, da je vključen v proces zaščite celic pred oksidativnim stresom.

Prehransko dopolnilo Lincomplex proizvajamo v sodobnem, visoko-tehnološkem, namenskem obratu v Mengšu, kjer poleg prehranskih dopolnil skladno z najvišjimi standardi  razvijamo, proizvajamo in pakiramo zdravila, podobna biološka zdravila in zdravila, ki vsebujejo probiotike, za več kot 35 držav.

Ob vsakem antibiotiku je potrebno jemati tudi probiotik

Sodobnega zdravljenja bakterijskih okužb si ne znamo več predstavljati brez uporabe antibiotikov, ki velikokrat tudi rešujejo naša življenja.  Antibiotiki po zaužitju potujejo v črevesje in se od tam absorbirajo v kri. Po krvi potujejo na mesto delovanja, kjer uničijo bakterije, ki so povzročitelji bolezni. Na svoji poti do mesta delovanja pa antibiotiki v črevesju vplivajo tudi na koristne bakterije, ki so normalno prisotne v našem črevesju. Poruši se ravnovesje med dobrimi in slabimi bakterijami v črevesju in omogoči razrast posameznih mikroorganizmov v črevesni mikrobioti. Strokovni izraz za porušenje zdrave črevesne mikrobiote je disbioza. Posledice se lahko kažejo predvsem kot driska, napenjanje, kandidoza, oslabljen imunski sistem, lahko pa tudi kot debelost, kot posledica motenj v presnavljanju.7

Da bi preprečili te težave in za vzpostavitev ravnovesja v črevesju je pomembno, da že prvi dan ob jemanju antibiotika pričnemo tudi z jemanjem probiotika. V Sloveniji so edini probiotiki, ki so registrirani kot zdravilo Linex, Linex Forte in Linex Linbi.  Probiotik je potrebno jemati ves čas zdravljenja z antibiotikom. Tako poskrbimo za uravnoteženost črevesne mikrobiote, ki je pomembna tudi za pravilno delovanje imunskega sistema.  Med jemanjem probiotika in antibiotika mora miniti vsaj 3 ure, saj antibiotiki, dokler so še v črevesju, lahko delujejo tudi na probiotik.

Besedilo je pripravila Lek farmacevtska družba d.d.

Informacija pripravljena februar 2019, SI1902964042

Pred uporabo natančno preberite navodilo! O tveganju in neželenih učinkih se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom.

Pustite komentar

Your email address will not be published. Required fields are marked *